KONST / Ramar / Ram 11822329
*
nr 1182 2329
Ram
Sent 1800-tal, oljetryck, kvinna med hund, 27x18
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2018
kl 19:40:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 22:01:36
1
Vinnande bud
14/5 19:08:19
2
150 kr
14/5 19:08:19
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur hund hundmotiv hundporträtt kvinna kvinna med hund kvinnor oljetryck ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1182 2329
Ram
Sent 1800-tal, oljetryck, kvinna med hund, 27x18
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 22:01:36 | 1 | Vinnande bud |
14/5 19:08:19 | 2 | 150 kr |
14/5 19:08:19 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur hund hundmotiv hundporträtt kvinna kvinna med hund kvinnor oljetryck ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:21 -
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47